Ootusaeg on periood, mis ei unune iial! See on aeg täis muutusi ja muret, mil naine muutub õrnaks, tundeliseks ja eriliselt ilusaks!

Tema silmades särab õnn ja palgeil kerge õhetus. See on aeg, mille võiks talletada terveks eluks. Ootusaja fotosessioon on üks parimaid võimalusi, et jääda mäletama seda hinnalist perioodi. Võid olla kindel, et ka Sinu laps tunneb rõõmu nähes pilti emmest ajal, mil tema oli kasvamas kõhus. Ilus tulemus sõltub aga nii Sinu ettevalmistusest kui ka fotograafist.

Mida siis ikkagi silmas pidada kui valmistud fotosessiooniks?

1. Milline on parim aeg fotosessiooniks?

Kõige sobivamaks ajaks peetakse 30-36 nädalat, samas on kõik siiski individuaalne. Osadel naistel muutub kõhuke mõnusalt ümaraks mõned päevad enne sünnitust, teistel on kõik hästi näha aga juba kuuendal kuul. Vali aeg, kui kõht on kenasti nähtav, kuid ei ole veel liiga suur. Peale 38-ndat nädalat võib juhtuda, et on raskevõitu vahetada poose, väsimus tuleb kiiresti peale, võivad tekkida tursed ja tahtmatu enneaegse sünnituse esilekutsumine. Seetõttu on soovitatav fotosessioon planeerida enne 38-ndat nädalat.

2. Milline koht on fotosessiooniks parim?

Kodu, tänav, stuudio – need kõik sobivad imehästi. Seetõttu peab eelkõige lähtuma endast, millises kohas tunneksid enda kõige mugavamalt.

Kodune fotosessioon võimaldab luua ehedad ja siirad pildid. Just kodus tunned end vabalt, enesekindlalt ja mugavalt. Kodus ei ole tarvis kusagile kiirustada, võib vajalikul hetkel veidi puhata või juua lõõgastavat teed – Sul ei ole ajalist piirangut. Kuna kodune fotosessioon toimub loomuliku valgusega, siis sessiooni kellaaega valides tuleb arvestada, millal on väljas kõige valgem aeg. Suvel on meil seda aega rohkem, ülejäänud aastaaegadel vähem.

Kui Sul kodustes tingimustes on vähe ruumi, siis tasub mõelda stuudio peale. Tänapäeval on valikus palju stuudioid ja kindlasti leiab igaüks enda maitsele vastava kujunduse. Osades stuudiotes on võimalik kasutada ka loomulikku valgust. 

Kui aga aastaaeg lubab, siis fotosessioon õues on parim variant. Ootusaja pildistamiseks on eriti ilusateks kohtadeks veekogud ja lilli täis aasad. Iseäralikult ilusad on varahommikul või päikeseloojangul tehtud pildid, kui valgus on pehme. Loodusesse pildistama minnes, tuleks kohad juba varem välja valida. Hea oleks eelistada vähem külastatavaid paiku, et oleks võimalik lõdvestuda ja keskenduda sessioonile. Lisaks võib ka koduse sessiooni ühildada välisessiooniga.

3. Mida selga panna?

“Mis ma fotosessioonile selga panen?” on üks sagedasemaid küsimusi, mis painab tulevasi emasid. Mis peamine, et Sul oleks mugav! Lisaks ei tohiks valitud riided peita, vaid vastupidi – tooma välja Sinu ümara kõhukese!

Valmistage ette mitu komplekti riideid, jalanõusid ja aksessuaare. Välistada võiks riideid, mis on väga kirjud või suurte logodega. Kui aga peaks juhtuma, et Sul ei ole mitte kui midagi selga panna, siis kõige lihtsamaks ja alati toimivaks võimaluseks on teksapüksid ning valge T-särk. Lisaks näevad seljas head välja meeste triiksärgid, tükk ilusat kangast, pikk kampsun, aluspesu – midagi nendest esemetest on kindlasti igas garderoobis olemas.  Väga efektne on maani kleit või seelik.

Oluline on iga riidekomplekti juurde valida ka sobiv pesu. Ära unusta soengut, meiki, maniküüri ja pediküüri. Kui fotosessioon on planeeritud tulevase isa ja teiste lastega, siis tasub jälgida, et kõigi riietus sobiks kokku, oleks ühes stiilis, värvigammas, et te paistaksite pildil kui üks tervik. 

Pisiasjad mängivad igal fotosessioonil tähtsat rolli. Seetõttu tasub varuda erinevaid aksessuaare ja beebi asjakesi. Kauniks täienduseks võivad osutuda värsketest lilledest tehtud vanikud, lõksud, pärlid, kübar ja vihmavari. Haarake kaasa papud, bodyd või kombed, ultraheli pilte, rasedust puudutavaid raamatud, laste raamatuid, värve, atlasspaelu, silte beebi nimedega ja teisi aksessuaare, mida tunnete, et soovite kaasa võtta. Heaks lisandiks on ka põllulilled, puuviljad, kommid, õhupallid.

Lapseootuse fotosessioon võib olla tõeliselt nauditav ja põnev elamus kui lähed sinna eelkõige hea tujuga! Ja pea meeles, et miski ei kaunista Sind enam kui Sinu naeratus! See on kõige olulisem, kõik ülejäänu on lihtsalt lisand :)!

 

Meie abiga leiad fotograafi mugavalt ja kiiresti:

  1. saada päring kõigile HELK fotograafidele ühe hiireklõpsuga – esimesed vastused Sinu postkastis juba 48 h pärast;
  2. alusta galeriiga ja vali fotograaf vaadates tema imelisi pilte;
  3. otsi fotograafi piirkonna lõikes üle Eesti;

 

Kasutatud allikad: http://yuliya-kokosha.com.ua/