Fotograaf Reili Küünruss on läbinud mitmeid fotograafiaalaseid koolitusi ja kogunud palju oskusi ka iseseisvalt. Tema sooviks on anda igale naisele mälestus, mis ka aastaid hiljem, fotoalbumeid sirvides, toob muige näole ja rahulolu südamesse!

Kirjelda palun oma fotograafiks saamise teekonda?

Ilmselt hakkas see väike fotopisik minu sees kasvama juba lapsepõlves. Nähes vanaisa fotokaameraid ja seda, kuidas ta ise pilte ilmutas – kõik oli nii põnev. Kui see miski minu sees oli juba natuke suuremaks kasvanud, ostsime hea sõbraga kahepeale kaamera. Sealt saigi alguse minu huvi makro- ja loodusfotograafia vastu. Peagi tuli tunne, et tahaks edasi liikuda ja midagi enamat proovida. Nii soetasingi endale isikliku kaamera ja asusingi otsingutele.

Teadsin, et tahan pildistada, aga mis oleks see minu teema? Selle leidmiseks läks mul ikka omajagu aega ja katsetamisi. Proovisin jäädvustada peresid, lapsi, naisi ja mehi. Aga tundsin, et kuna ma ise olen rahulik ja pigem tagasihoidlik inimene, siis mul ei ole seda jõudu panna suur pere oma kaamera ees ilusti naeratama.
Mind võlus eelkõige buduaari stiil. Sain paarilt sõbrannalt nõusoleku mulle poseerimiseks ja pildistamiseks.

“Mõistsin kohe, et see on minu teema, seda ma tahan.”

Kuidas on fotograafia Sind inimesena mõjutanud?

Ma märkan ja mõistan, mida ma enne ei näinud ja ei mõistnud. Julgen rohkem oma ideid ellu viia.

Mis Sind inispireerib ja sütitab kaamerat haarama?

See joovastav tunne, mis pärast pildistamist tekib. Ja see naistelt tulev positiivne tagasiside.

“Minu jaoks on pildistamine stressi maandav tegevus. Alati saan nii hea positiivse laengu ja naeratust jätkub veel mitmeteks päevadeks.”

Millised 3 sõna kirjeldavad Sinu fotode stiili?

Salapärane, sensuaalne, naiselik.

Milline temaatika/ valdkond Sind enim kõnetab?

Buduaar/akt.

Kes on Sinu eeskujud?

Kuna ma olen ise alles avastamise ja õppimise faasis, siis ma jälgin paljusid fotograafe. Esimesena meenuvad näiteks Riina Vaikmaa, Kara Marie ja Birgitvisuals.

Kas võtad vahel aega, et pildistada iseendale?

Ja, mulle väga meeldib näiteks loodust pildistada, tihti jalutan metsas kaameraga ringi. Lisaks on mul vedanud oma õega, kes on mulle ka muusa eest. Aegajalt tuleb idee ja siis veedamegi koos pildistades aega .

Kindlasti on Sul oma loomingust välja tuua ka üks ja see ainuke – lemmik, kas jagaksid seda meiega?

Buduaari ja akti pildistamise juurde lisandub nüanss, et kõiki pilte ei saa avalikult näidata ja seega ka oma rõõmu kõigiga jagada.

“Need pildid on ju naiste väikesed saladused.”

Kuigi, mõned julged naised on andnud loa oma pilte siiski kasutada. Praegu meeldib mulle väga üks akti pilt diivanil (vt. allolev foto).

Leia rohkem Reili loomingut tema »PROFIILILT« ja »BRONEERI« fotosessiooniks aeg juba täna!

Täname Sind Reili oma armsat lugu meiega jagamast!