“Armastan pildistada armastust! Iseenda armastust, emaarmastust, isaarmastust ja armastust oma pere ning lähedaste vastu.“ 

Kirjelda palun oma fotograafiks saamise teekonda?

Alustasin pildistamisega umbes 15 aastat tagasi. Alguses pildistasin pigem loodust – lilli ja liblikaid. Inimeste pildistamiseni viisid mind sõbrad ja tuttavad, kes soovisid, et neid jäädvustaksin. Siinkohal tänaksingi oma sõpru, et nad mind julgustasid sellele imelisele teekonnale minema!

Kuidas on fotograafia Sind inimesena mõjutanud?

Pildistades olen tutvunud nii paljude erinevate inimestega – see on kindlasti avardanud minu mõttemaailma. Paljud inimesed ja kohad jätavad endast sügava jälje minu mälestustesse.

Mis Sind inispireerib ja sütitab kaamerat haarama?

Pildistades on võimalik peatada aeg ja jäädvustada see üks hetk! Hetk, mis jääb mälestuseks pildina ning mida saab jagada ka nendega, kes sel hetkel sinuga ei olnud. Kindlasti panevad kaamerat haarama lapsed ja nende puhas mängulust. Vastsündinute pisikesed varbad ja nöbininad ning nende ääretult tarkust täis silmavaade.
Jalutades või autogagi sõites, näen alati kohti, mis panevad ohkama, et just siin saaks imelise pildi. Selle pildistamise hullusega olen suutnud juba ka oma kuueaastase lapse nakatada. Ka tema näeb kohti ning sätib end poosi, et mulle näidata, kuidas tuleks tema arvates hea pilt!

Millised 3 sõna kirjeldavad Sinu fotode stiili?

Loomulik, puhas ja täis armastust

Milline temaatika/ valdkond Sind enim kõnetab?

Olen avastanud enda jaoks vastsündinupildistamise – need imepisikesed tegelased ei jäta küll külmaks mitte ühtegi inimest! Ja see harukordne uhkus ja tänulikkus, et lapse vanemad just mind oma ilmaimet on lubanud jäädvustama.
Üleüldse meeldib mulle pildistada tundeid ja armastust – kas siis beebiootust ning emaarmastust või hoopis naise armastust enda vastu buduaaripiltidel.

Kes on Sinu eeskujud?

Jälgin väga paljusid fotograafe. Nagu eespool mainitud, olen sukeldunud beebidepildistamise salamaailma ning seetõttu olen suurema huviga just beebifotograafe jälginud. Tõeline talent minu silmis on Kelly Brown. Eesti oma fotograafidest Grethe Rõõm, Sigrid Proosvelt, kes tegi mulle ka esimese beebipildistamise koolituse.

Kas võtad vahel aega, et pildistada iseendale?

Mul on kodus kasvamas kaks piigat ja noorem alles veidi üle aasta, seega olen püüdnud ikka iga kuu teha mõned sätitud ja peenemad pildid. Üldiselt haaran fotoaparaadi igale poole kaasa, ka sinna, kus lastega käime.

Kindlasti on Sul oma loomingust välja tuua ka üks ja see ainuke – lemmik, kas jagaksid seda meiega? 

Lemmikud muutuvad ajas. Kõige lemmikumad on ikkagi oma laste pildid – vaatavad sealt vastu ju minu enda eluarmastuse silmad: 

Rohkem Eveli loomingut leiad tema profiililt SIIT. Fotosessiooniks on võimalus aeg broneerida SIIN!

Erilised tänusõnad Eveli Johansonile!