Eestis on lugematu arv kauneid kohti, kus tähistada oma elu ilusaimat päeva. Paljudes maalilistes mõisahoonetes ja luksuslikes lossides on end tänapäeval sisse seadnud hotellid, restoranid, muuseumid. Muidugi on võimalik neis romantilistes hoonetes läbi viia ka imeilus ning unustamatu pulmapidu. Millised on parimad mõisad meeldejääva koosviibimise korraldamiseks?

Kõik on võimalik

Kuigi pulmade pidamine ajaloohõngulistes paikades ei ole Eestis eriti vana traditsioon, on see praeguseks muutunud väga populaarseks. Seepärast võib ka sobiva peokoha leidmine osutuda probleemiks, sest nimekamad kohad broneeritakse pikalt ette. Õnneks ei pea aga meelt heitma, sest valikut on palju.

Eestis tegutseb kümneid pulmakorraldajaid ja -agentuure, kes hoolitsevad tähtsal päeval kõige eest: valivad meeldiva koha, kaunistavad ruumid, lepivad kokku õhtujuhi, fotograafi ja muusikutega, mõtlevad välja meelelahutuse ning koostavad menüü. Noortel pole muud muret kui ainult kohale tulla ja öelda oma jah-sõna.

Mõisapulmi saab pidada aastaringselt ning paljud mõisad pakuvad ka pulmapakette. Lisaks suurepärase valikuga restoranidele ja mugavatele ööbimisvõimalustele võib mõisatest leida nii uhkeid spaasid kui hoolitsetud parke. Pakume valiku kaunitest mõisatest üle Eesti, kus tähistada oma elu tähtsaimat päeva. Korralda oma unistuste pulmad!

Põhja-Eesti

Põhja-Eestis on säilinud arvukalt luksuslikke mõisavaldusi. Eraldi nimetamist väärib muinasjutuline Palmse mõisakompleks, mis asub kaunis Lahemaa rahvuspargis. Abieluvannete vahetamine romantilise veepeegli kaldal, väljapeetud tseremoonia uhkes härrastemajas, väärikas pulmalaud iidses veinikeldris või rahvalik pulmapidu ajaloohõngulises kõrtsis – kõik on võimalik.

Samuti asub Lahemaal kaunis Sagadi mõis, mille härrastemaja pakub suurepärase miljöö sündmuste tähistamiseks. Laialt tuntud on Vihula mõis, kus lisaks esinduslikule hotellile on šikk restoran ja luksuslik spaa.

Imelise Saku mõisa arhitektuur rõõmustab kõiki klassitsismiarmastajaid: härrastemaja kuulub Eesti klassitsistliku arhitektuuri tippude hulka. Keila-Joa lossil on vapustav asukoht – orus voolav kärestikuline jõgi, 6 meetri kõrguselt langev kosk ja imekaunid vaated ümbrusele.

Lõuna-Eesti

Muinasjutuline Alatskivi loss on ideaalne koht elu kõige romantilisema sündmuse jaoks. On ju ka loss ise armastuse märgiks ehitatud – nii kinnitas üle 100 aasta tagasi jäägitut pühendumist oma südamedaamile parun von Nolcken. Lumivalge loss on oma tornide ja sakiliste katuseääristega justkui muinasjutust välja astunud.

Pilkupüüdev Olustvere mõis on üks täiuslikumalt säilinud mõisakomplekse Eestis. Imelise mõisakompleksi peahoone oma kauni inglise stiilis interjööriga on lausa loodud selleks, et siin korraldada oma elu tähtsündmus. Avar ja majesteetlik Kuremaa loss ehitati 19. sajandi keskel, selle liigirikas astmeline park laskub Kuremaa järve suunas. Kuigi Mooste mõis on üks uuemaid mõisaid, moodustavad selle erilised kõrvalhooned suurejoonelise ja uhke kompleksi.

Lääne-Eesti

Noobel Pädaste mõis Muhu saarel pakub pulmade korraldamiseks ainulaadse ja erilise võimaluse, see on Eesti romantilisemaid ja eksklusiivsemaid kohti. Mõisas asub luksuslik spaahotell ja mitmete tiitlitega pärjatud restoran Alexander.

Barokk-stiilis Suuremõisa loss on Hiiumaa uhkus. Põneva ajalooga hoonel on suursugune interjöör, kaunis lilleaed ning inglise stiilis park. Keskajast pärinev elegantne Loona mõis asub Saaremaal. Suures ja korrastatud pargis paiknevas häärberis on külalistemaja ja restoran.

Ida-Eesti

Iidsest pargist ümbritsetud Saka mõisa peetakse pankranniku pärliks. Oma erilise asukoha, privaatsuse ning erinevate võimalustega sobib uhke mõis suurepäraselt pulmade pidamiseks. Lisaks luksuslikku majutust pakkuvale härrastemajale ja hotellile on siin suurepärane restoran ning privaatne spaa koos saunade ja basseiniga.

Alutaguse metsade vahel, kauni looduse keskel asuv Illuka mõisakompleks on kodune ja külalislahke, kaugel pole ka erinevad vaatamisväärsused. Mäetaguse mõisast leiab mugava hotelli, supelmaja, restorani ning viinaaida, mis sobib erinevate sündmuste tähistamiseks.

Allikas:  Puhka Eestis, Unustamatu pulmapidu romantilises mõisas.