Lihtsuses peitub ilu ehk just nende soovitustega tunned end kaamera ees loomulikuna. Õnneks elame digiajastul ja fotosid saab jäädvustada tuhandeid, samas soovime kaadreid, mis pole sunnitud, nii et tasub usaldada oma ala professionaali ning lasta vajadusel end rohkem või vähem juhendada.

Näpunäiteid loomulikult poseerimiseks

Unusta fotograaf ehk naerata ja naudi nagu sa polegi fotosessioonil. Lihtsalt olge need, kes alati! Kui midagi üldse ei sobi, siis fotograaf ütleb seda.

“Kuhu ma peaksin oma käed panema?”

Kuigi loomulik käitumine on pulmafotograafi jaoks ülimalt oluline, siis käte paigutamisel on mõned juhised ja keelud – ja jällegi taandub kõik lõõgastumisele. Ära suru oma käsi vastu keha. Näiteks pruudikimpu käes hoides, peaks käed pigem lõdvalt ja küünarnukid vabalt hoidma, veidike kehast eemal.

Siinkohal veel mõned nipid, mida fotograafid on jaganud ja mis aitavad luua isikupäraseid kauneid hetki.

Näiteks proovige  teineteisele 20 sekundit otse silma vaadata. Paratamatult hakkab üks teist naerma! Või mõelge mõnele saladusele ja sosistage see oma partnerile kõrva, ka see töötab suurepäraselt. ;)

Pulmapoosidega seotud vead, mida vältida

Enamik vigu taandub sellele, et pruutpaar on pinges ja ebaloomulik. Sellepärast paluvad pulmafotograafid teeselda, et neid pole justkui kohal – aga seda on alati lihtsam öelda kui teha.

Mõned tähelepanekud, kuidas poseerida loomulikult ja mida vältida:

Avatud silmadega suudlemine ei ole loomulik ja fotograaf peaks teile seda meelde tuletama. 

Liiga palju suudlemist ehk less is more ja pöörake oma pead piisavalt, et teie näod oleksid nähtavad.

Liiga kiire liikumine ehk liikuda tuleks aeglaselt ja miks mitte ka samal ajal omavahel suheldes.

Liiga palju harjutamist, et oma naeratust enne pulmapäeva täiustada ei tõota head, sest siis tekib oht üle mõelda.

Fotograafile oma eelistustest mitterääkimine teeb fotosessiooni väga ebakindlaks. Ehk kui on midagi, mida eelistate või soovite kindlasti vältida, siis rääkige sellest fotograafile ja lõpptulemusega jäävad kõik rahule.

Fotograafide stiilinäited, mida oma tähtsa päeva puhul kaaluda

Kleidi jäädvustamine

Pruudid veedavad kuid ja aastaid (mõned isegi kogu elu!) oodates, et saaksid kanda seda täiuslikku kleiti . Seetõttu armastavad fotograafid enne pulmakleidi selga panemist kleiti pildistada.

Riietumine

Kui oodatud päev lõpuks saabub, ei taha te unustada ühtegi detaili. Riietumine on loomulik tegevus, mis keskendub peamistele aksessuaaridele, olgu need siis kõrvarõngad, kihlasõrmus või kingad.

Kingad

Nagu muinasjutus – kes meist ei usuks, et üksainus kingapaar võib elu muuta? Selle eest saame tänada Tuhkatriinut. Kingde jalga panemine, kus fotograafid kasutavad võimalust leida põnev vaatenurk pruudi jäädvustamiseks ja kleidi detailidest.

Lipsu sidumine

Kui rääkida peigmehest, siis fotograafidele meeldib pulmaettevalmistuse ajal jäädvustada olulisi hetki, näiteks lipsu sidumist. Sarnaste võtete hulka kuuluvad kingapaelad ja kella kinnitamine.

Kimbu vaatamine

Austavalt pruudikimbu vaatamine pole mitte ainult ilus hetk, vaid see toob välja ka pruudi loomuliku ilu.

Loori ekponeerimine

Loor ei tohiks kunagi jääda märkamatuks või pildistamata. Imeline, kui valgus filtreerub läbi peenest materjalist ja teie nägu kumab sellest läbi.

Esimene pilk

Pulmapäeva esmapilk on üks tähtsamaid fotosid, mida fotograaf võiks üldse jäädvustada. Olge täiesti loomulikud, lubades samal ajal emotsioonidel esile tulla, fotograaf jäädvustab kõik ilusad pisarad ning muud üksikasjad.

Suudlus laubale

Üks fotogeenilisemaid suudlusi on suudlus laubale. Fotograafid paluvad tavaliselt portreefotode ajal neid armsaid poose.

Pruutkleidiga keerutamine

Pulmakleidid näevad iga nurga alt ilusad välja, kuid keerutades ärkavad nad tõeliselt ellu. Selles poosis keerleb pruut peaaegu nagu baleriin. Lõplik foto on pimestav ja täis liikumist.

Mängulisus

Vabastage endas sisemine laps ja lihtsalt lõbutsege. 

Sülle hüppamine

Kas otsite aktiivsemaid hetki, mida jäädvustada? Laske oma partneril end sõna otseses mõttes jalust niita.  See on teie mõlema jaoks lõbus ja pakub taas loomulikke kaadreid.

Näod koos

Lubage avalduda teineteises olev armastus nii loomulikult kui võimalik. 

Kaela või põse suudlus

Peigmees suudleb vallatult pruudi kaela või põske. Nii mänguline, et toob kindlasti pruudile naeratuse näole olles praktiliselt jalust pühitud.

Magus embus

Noorpaar tihedalt kallistamas annab edasi armsaid emotsioone ja võimaluse pildistada pruuti taas uue nurga alt, näiteks seljatagant.

Üksteise silmadesse vaatamine

Silmside võlub kõiki, pole vahet, kas samal ajal seisate paigal või liigute.

Ootusvõte

Hetk enne suudlust. Parimad pulmafotograafid on säriajaga kiired, et jäädvustada iga hetk enne suudlust.

Jälgi mind

Käest kinni hoidmine ja koos uue tuleviku poole kõndimine on metafoor, mis pole pulmafotograafide jaoks kadunud. 

Saladuste jagamine

Mis saaks olla erilisem, kui see, kuidas sosistate üksteisele armsaid saladusi? 

Dramaatiline 

Just nagu Hollywoodis, lihtsalt üli romantiline ja nii muljetavaldav õhkkond otse kaadris.

Oma kallima haardes

Kui õrn ja loomulik (loe: sundimatu!) üks poos võib olla.

Tantsige nii, nagu keegi ei vaataks

Tantsimine on alati vabastav ja võib-olla avastate end tantsimas vaikse viisi saatel, mida ainult teie teate.

Jalutuskäik

Jalutuskäik jäädvustab paari kõige intiimsemaid hetki. See töötab kõikjal nähes fotodel sama hea välja kui pulmavideol.

Leia fotograaf mugavalt ja kiiresti – saada tasuta päring kõigile HELK fotograafidele ühe hiireklõpsuga – esimesed vastused Sinu postkastis juba 48 h pärast;

Sirvi meie fotograafide parimaid kaadreid:

Allikas:  Brides.com