… just nii kõlab moto, mis iseloomustab rahvusvaheliselt tunnustatud fotograafi Jake Farrat, kelle sotsiaalmeedia lehe on vallutanud üle 13 tuhande ustava fänni ja kes kõik on tunnistajaks tema heale tööle nii Eestis kui ka välismaal. Jake’i loomingut on avalikustatud erinevates ajakirjades ja ajalehtedes ning hinnatud suisa maailma kuklapoolel Sydneys, kus ta veetis kaks aastat moefotograafina.

Mis andis Sulle esimese tõuke, et saada selleks, kes oled täna?

Ma arvan, et esimese tõuke andis mulle selleks mu ema, kes innustas mind noorena proovima uusi hobisid ja huviringe. Pendeldasin ühest hobist teise, kuniks avastasin enda jaoks pildistamise ning ma ei ole enam tagasi vaadanud. :)

Kuidas Sa kirjeldaksid oma stiili?

Oma stiili on üsna raske kirjeldada. Ma arvan, et mu põhiliseks stiiliks on puhas must valge portree, mis keskendub inimese emotsioonile või olemusele.

Mis on parim osa fotograafiks olemise juures?

Parim osa fotograafiks olemise osas on see, et ma saan teha seda, mida ma armastan. Ma ei vahetaks oma tööd mitte millegi vastu.

Millised on Sinu lemmikfotod, mis Sa hiljuti teinud oled?

Lemmikfotot on väga raske välja tuua, sest mul on hetkel üsna mitu lemmikut. Aga kui hoiad mu sotsiaalmeedia kontodel silma peal, siis võid sealt neid täitsa leida. ;)

Kuidas on fotograafia Sind inimesena mõjutanud?

Pildistamine on muutnud mind palju avatumaks. Olen loomult üsna introvert ning tänu pildistamisele olen ennast oma turvalisest tsoonist välja kiskunud. Mihkel Kotkas uuris eelmine aasta selle kohta minu käest ning panin sellest suisa lühikese video kokku.
Kui on huvi, siis seda on võimalik siit täitsa näha.

Kui mõtled silmapaistvatele fotograafidele, siis kes on esimene, kes Sulle meenub ja miks?

Kui vaatame Eestis olevaid fotograafe, siis minu üheks vaieldamatuks lemmikuks on Kalle Veesaar. Ta on juba inimesena ise väga äge ning üsna suur osa Eesti reklaamfotodest on tema tehtud.

Kuidas Sa hoiad end motiveerituna ja oma töö värskena?

Ma püüan ennast hoida värskena sellega, et pildistan erinevaid žanre. Kui ühel päeval on mu stuudio vallutanud pered, siis teisel tooted, kolmandal lähen üritust pildistama ning neljanda veedan hoopis pulmas. Niimoodi erinevaid olustikke pildistades ei teki rutiini ja suudad asju alati värske pilguga vaadata.

Kes või mis inspireerib Sind isiklikus ja töises elus?

Inspiratsioon on meie kõigi ümber. Peame selle nägemiseks lihtsalt oma silmad avama. Seda leidub filmides, raamatudes, uudistes, teiste töödes või lihtsalt elus endas.

Mis on fotograafia juures raskeim osa?

Kõige raskem on vast piiri tõmmata isikliku elu ja töö vahel. Fotograafia või üldse ettevõtja töö ei ole 9st 5ni. See on pigem 24/7 töö. Ühel hetkel võib see aga tekitada pingeid sinu lähedastele.

Kas võtad vahel aega, et pildistada iseendale? Kui jah, siis mille pildistamist Sa kõige enam naudid ja kas Sa jagaksid ühte fotot ka meiega?

Endale pildistamine on tegelikult väga hea mõte. See võimaldab pildistada täpselt nii nagu ise soovid. Viimane sellist laadi pildistamine oli juba päris mitu kuud tagasi. Kahjuks on hetkel elutempo nii kiire, et uued projektid, kus endale pildistaksin, on jäänud natuke tahaplaanile.

Kas on midagi, mida Sa endalt alati vahetult enne nupule vajutamist küsid?

Enne nupule vajutamist ei ole. Pigem püüan pildistatavalt võimalikult palju juhendada ning temalt pingeid maha võtta, kuna tema jaoks on see kogemus kindlasti midagi väga uut.

Milliste teemadega, peale töö, Sa veel kirglikult tegeled?

Peale töö tegelen veel investeerimisega. Ning just hiljuti sain endale mootorratta load ning nüüd avastan ka seda maailma. :)

Mis on hetkel Sinu elus kõige väärtuslikum?

Ma arvan, et minu jaoks on kõige väärtuslikum minu aeg. Me ei saa kunagi oma aega tagasi. Kui kella seier on edasi liikunud, siis seda ei too mingi nipiga enam tagasi. Tuleks hoolikalt jälgida, kellele, kuidas ja kui palju me seda jagame. Ja kindlasti tuleks jätta ka mingi osa endale, sest kui kõik ära anda, kaotad enda.

Millest Sa unistad?

Üheks mu unistuseks / eesmärgiks on saavutada finantsiline vabadus 30ndaks eluaastaks. Aeg läheb üsna kiirelt, nii et püüan selle nimel pingutada. :)

Suur tänu koostöö eest, Jake Farra!

Jake juurde saad fotosessiooni broneerida SIIN!