Nele Tasane_beebi

 
Mulle meeldib, kui pildile jääb päris elu… Titad just sellisena nagu nad on ja ka olukorrad just sellised nagu nad tekivad:) Tavaliselt on mu sessioonid mõnusalt beebilõhnalised ja unised, aga alati saab ka natuke nalja! Öeldakse, et kui beebid unes naeratavad, siis inglid mängitavad last. Mõni laps naerab aga juba laginal! Tegelikult on küll nii, et päris teadlik naeratus ilmub laste näole umbes teisel elukuul. Kõik enne seda kinni püütud naeratused on inglite kõdistatud!
 
Pildil naerev beebi on 7 päeva vanune. Ja selliseid naljakaid olukordi tuleb ka ikka peaaegu iga kord ette.
 
Nele Tasane
 

 Margarita Anvelt

Väikese printsessi Gretega kohtusin ma tema kaheksandal elupäeval. Sellest hetkest on praeguseks möödas juba kaks aastat, kuid mina pole siiani unustanud pilku selle väikese tüdruku silmis. Seal pidasid võitlust huvi, rahulolematus, hirm ja põnevus. Isegi kui uni hakkas pisikeses võimust võtma, võis poolsuletud silmades märgata salajast usaldamatust. 

Margarita Anvelt


Maaris Puust (MK Foto)

 
Mulle jääb alatiseks südamesse pilt emmest ja tema pisikesest beebist, hetk pärast pisikese söötmist, kui beebi soovis veel magama jäämiseks oma emme kaisus olla 

Enne, kui sain ise emaks, ei osanud ma hinnata ema ja lapse vahelist sidet. Nüüd, aga tunnen seda iga keharaku ja hingetõmbega. Iga minu südamelöök justkui lööks temale, tema nimel. See pilt meenutab mulle just seda suurt armastust ema ja lapse vahel. See, kuidas pisike “mannatera” kössitab ema kaitsvate käte vahel, klammerdunult tema külge. Rahu, mis peegeldub sel hetkel ema näost. Pealtnäha võib see tunduda nagu iga teine pilt, kuid minule meenutab see pilt just seda “ema tunnet”. Tunnet, et hoolimata väiksematest ja suurematest raskustest, oled ülimalt õnnelik ja tänulik selle pisikese eest sinu käte vahel. Ja mul on kirjeldamatult hea meel, et sain sellele emmele anda pildi niisugusest erilisest hetkest. Eriti rõõmustab mind teadmine, et see pisike tüdrukutirts tunneb alati seda pilti vaadates, kui väga tema ema teda armastab. Aitäh nende hetkede eest!

 
Maaris Puust (MK Foto)
 

 
Teesi_Zeemann
 
Mul on tegelikult lemmikuid pilte väga palju, kuid üks meeldejäävamaid on kindlasti see pilt väikesest poisist nimega Noah. Kuigi peaaegu igal sessioonil õnnestub saada beebist ka mõni naeratusega pilt, siis Noah sessiooni puhul oli see päeva kõige esimene pildiklõps. Lisaks mainisid 5-päevase poisi vanemad minu kõrval, et ei olegi oma tutikal beebil veel nii laia naeratust näinudki. Hindamatu hetk, mis sai pildile püütud!

Teesi Zeemann


Vastsündinute pildistamist armastan ma kõige enam. On suur au, kui sulle usaldatakse uue inimese kõige esimese foto jäädvustamine!
Pisikesi pildistan ma peamiselt kodus, sest nii on kõige mugavam. Oma mikrokliimas on emmel ja beebil kõige rahulikum, ei ole vajadust mõelda mida kaasa võtta ja eraldi sõitu planeerida. Kõik vajalik on käepärast. Vastsündinute pildistamisel tuleb meeles pidada, et lapse režiim ei ole veel stabiilne ja seetõttu tuleb varuda rahu ja kannatust. Ideaalseid olukordi on harva. Laps kas ei jää magama, vajab toitmist, pesu, riiete vahetamist või rahustamist. Sellises olukorras võib sessioon aega võta kuni 3-4 tundi. Nendel päevadel, kui mul on planeeritud vastsündinu pildistamine ma rohkem töid kõrvale ei võta.

Antud džentelmeni pildistamine toimus klassikalise stsenaariumi järgi. Tegime mitu seeriat magavast inglikesest. Seejärel ta ärkas ja hakkas riidlema. Toitsime, riietasime ümber, kussutasime, kuid ta ei tahtnud kuidagi jääda riiulile, mille olin tema jaoks valmis sättinud. Ma ei kasuta kunagi samu dekoratsioone korduvalt. Oluline on unikaalsus. Kõige sagedamini leian vajaliku inventari modellikeste kodust. Antud juhul oli selleks raamaturiiul emme kabinetis. Nii me panimegi kujunduseks vajalikud rekvisiidid ja elemendid kokku. Tellija soov oli pildiga edasi anda kindlat sõnumit – seda millisesse perre laps sündis. Ema on tuntud moeblogija ja stilist. Alles hiljuti tegi noorpaar suure armeenia pulma. Näha on fotot abieluettepanekust. Mõlemad vanemad armastavad reisida. Selle kõik ja asjaolu, kui orgaaniliselt sobitus laps nende noorte ja energiliste inimeste ellu, ma andsin edasi pildis. Peale seda kui õnnestus laps rahustada, me saime ideaalse foto! Seejärel võttis issi poisi sülle ja … suudles teda. Laps aga naeratas unes. Ja see hetk ongi mulle eriliselt kallis. Nii palju õrnust on selles suudluses! Nii palju armastus on isa kätel!

Leila Arefjev

HELK lehelt leiad Eesti hinnatumad fotograafid ja kokku üle 50 erineva valdkonna! 

Saada meile tasuta PÄRING ja esimesed pakkumised on Sinu postkastis juba 48 tunni pärast!