Teame, et lihtsalt hea ahi ei tee imelist kooki. Selleks on vaja ka väga head koogimeistrit.
 
Maaris Puust
 
Sama on ka fotograafiaga. See, kui keegi omab vastavat tehnikat, ei ole pooltki sellest, mida läheb vaja, et teha professionaalseid pulmafotosid. Kõikidest põhjustest, miks valida professionaalne pulmafotograaf, on absoluutselt kõige tähtsam see, et Sinu pulmad on Su elutee üks kõige olulisemaid peatükke. Ära jäta mälestust sellest juhuse hooleks!
 

Seetõttu on pulmade planeerimisel üheks suurimaks otsuseks, kellest saab teie pulmafotograaf. Siin Sulle 10 põhjust, miks valida professionaalne pulmafotograaf. Märksõnadeks eelkõige oskused, kvaliteet ning toetus.

KVALITEET – saate kvaliteetsed ning ajatud fotod enda imelisest päevast. 

Kvaliteetsed ning ajatud fotod pulmapäevast on sõnukirjeldamatult oluline! Kui meenutad hiljem oma pulmapäeva, on tõeline nauding, kui sellest päevast tehtud fotode ilu Sinu mälestusi ergastab. See kui fotod pakuvad ka aastaid hiljem niivõrd ehedate emotsioonidega rännakut teie pulmapäevast, et tundub, nagu oleks see olnud alles eile.

Ja kujutle, kui pulmapildid on nii head, et tänu neile saavad Sinu lapsed ja lapselapsed justkui ka ise sellesse päeva piiluda ja mõistavad, miks nende emme ja issi oma pulmapäevast sedavõrd heldimusega räägivad. Ning teie oma kaaslasega lihtsalt muhelevalt hoiate üksteisel ümbert kinni ning tunnete suisa uhkust. 


Aga seevastu nüüd kujuta ette, et Sul on pildid, mille üle neid teistele näidates Sa pole eriti uhke. Väldid nende seinale riputamist ning võib olla isegi üleüldiselt enamikke neist piltidest varjad. See võib jätta lausa emotsionaalse haava, mis jääb Sind terveks eluks kummitama. Seega pulmafotograafi valik on tähtis ning kaval on valida keegi, kes on oma töös juba vilunud ja suudab pakkuda Sulle seda, mida on lubanud. Siinjuures tuleb ka meelest pidada vana tarkustera, ega hea ahi üksinda head kooki küpseta.

Maaris Puust

Teisisõnu, vahendite olemasolu, isegi ka mitte väga hea kaamera olemasolu, annab vaid väikese osa kogu tulemusest. Kvaliteetne tehnika on muidugi oluline, aga veelgi olulisem on, kes ja kuidas selle tehnikaga toimetab.
Valides professionaalse fotograafi, oled kindlustanud, et nii ahi kui koogiküpsetaja on kõrgtasemel, seega on ka tulemusest oodata vaid parimat. 

Maaris Puust

PLANEERIMINE – professionaal aitab ka päeva planeerimises ning hoiab silma peal, et planeeritu korda läheks. 

Professionaalse fotograafi jaoks on oluline osapoolte vaheline laiaulatuslik infojagamine. Ta küsib palju ning ühtlasi ka jagab palju, mis kõik aitab kaasa teie pulmapäeva kordaminekule. Kindlasti soovib ta lisaks meilivestlustele teiega ka kohtuda.

Konsultatsioonil keskendub ta teie tundmaõppimisele, pannes kõik detailid kirja. Nii on pulmapäeval kindlam, et teie soovid saavad ka täidetud. Lisaks annab ta hea ülevaate, mil moel näeb välja pildistamise protsess. Jagab nõu, milliste vahenditega saate omalt poolt ideaalsete piltide saamisele kaasa aidata.

Maaris Puust

Lähtudes oma teadmistest ja kogemustest annab fotograaf selged juhised, kuidas oleks hea üles ehitada pulmapäeva ajakava, alustades hommikustest ettevalmistustest kuni tseremooniani. Sealjuures jälgib ta hoolega, et kogu ülejäänud päevaplaan oleks teostatav ning annab selleks omapoolsed kommentaarid. Pulmapäeval jälgib ta hoolsalt, et planeeritu saaks teostatud ning teie soovid täidetud. Sealjuures lahendab ta pulmapäeval tekkinud ootamatused oma kogemuste ja teadmiste abil. Professionaalne pulmafotograaf teeb kõik mis tema võimuses, et tööd mitte lihtsalt ära teha, vaid teha see parimal võimalikul moel. Maaris Puust

KOGEMUSED – tal on palju kogemusi, mis aitavad tal enamikke olukordi ette nähaja probleemid kiirelt lahendada. Mis teeb professionaalsest fotograafist tõelise professionaali? Loomulikult kogemused!

On täiesti tavaline, et vahetult enne pulmi või isegi keset pulmapäeva osa plaane muutub. Lisaks võib tekkida erinevaid ootamatuid olukordi, millel on kogu pulma käigule märgatav mõju. 

Maaris Puust

Vilunud fotograaf oskab tekkinud ootamatustega kiirelt kohaneda ning need noorpaari hüvanguks tööle panna. Lisaks sellele suudab ta oma kogemuse najalt asjade võimalikku käiku ennetada ning teha vajalikud otsused juba enne, kui mõni ootamatus tekkida jõuab. Teadmised, kuidas erinevates valgustes, erinevate inimestega või ka lihtsalt erinevas keskkonnas töötada, mõjutavad väga oluliselt lõpptulemust. 

Olulisel kohal on ka oskused ja kogemused pildistamise protsessi juhtimisel, pulmarahva juhendamisel ning üleüldiselt sotsiaalsetel oskustel. On tähtis, et tuntakse ennast fotograafi juuresolekul hästi ning ideaalis saabki fotograafist justkui osa kogu pulmarahvast. Ta oskab olla ühtaegu nii humoorikas kui jääda samal ajal ka väärikaks. Kõik on õpitav, kuid praktika tähtsus on hindamatu.

Maaris Puust

MEESKONNATÖÖ – tahe ja oskus teha koostööd võib mitmekordistada tulemust. 

Ta on hea suhtleja ning hoolitseb, et kõik ennast temaga mugavalt tunneks. Sealhulgas panustab ta omalt poolt, et ka kogu pulmameeskonna koostöö oleks sujuv ja kvaliteetne. 

Maaris Puust

Eriti oluline on meeskonnatöö oskus üheskoos videograafi ja ka pulmaisaga töötades. 

Soovimatus teha koostööd võib kaasa tuua ebamugava õhkkonna kõigile ning isegi tekitada kaost kaadrite saamisel. Küll aga oskus ja soov teha meeskonnatööd muudab asjade käigu pulmas kõigile positiivseks kogemuseks ning ühtlasi on suur tõenäosus, et koostöö tulemusel saadakse suurepäraseid kaadreid ka keerulisemates välisoludes. Või saadakse isegi kaadreid, mida üksi tegutsedes polekski võimalik saada.

Maaris Puust

 

JÄRELTÖÖ – professionaalid kasutavad testitud töömeetodeid ning järeltöötlust, et saada parim tulemus ning kindlustada fotode säilimine. 

Professionaalsel fotograafil on juba välja kujunenud oma tööjärjekord ning -meetodid, mida ta pidevalt aja jooksul täiustab. Siinkohal mõeldud nii fototöötlust kui ka fotode salvestusmeetodeid ning säilitamist. 

Maaris Puust

Professionaalne fotograaf on investeerinud tuhandeid tunde, et jõuda sellele tasemele, kus ta praegu on. Tal on testitud ning väljakujunenud töötlusmetoodika, mis tagab ühtlase kvaliteetse tulemuse fotodel. Selliselt saad olla kindel, et piltide väljanägemine ja kvaliteet, mida Sulle on lubatud ka päriselt seda on. 

Lisaks kasutavad professionaalsed fotograafid erinevaid meetodeid fotode salvestamiseks, et kindlustada nende säilimine. Ma ausalt ei tea ühtegi professionaalset pulmafotograafi, kes näiteks kasutaks vaid ühe kaardisahtliga kaamerat. Kõik, keda mina tunnen, sh mina ise, kasutavad kahe kaardisahtliga kaameraid, mis tähendab, et fotosid salvestatakse korraga kahele kaardile. Aga salvestamine ei piirdu vaid kaartidega, vaid hõlmab ka kõike seda, mida fotodega hiljem tehakse.

Maaris Puust

Professionaalid tavapäraselt näiteks salvestavad koju jõudes fotod veel rohkem kui ühele mälukettale, et olla kindel failide säilivuses. Lisaks sellele hoiavad paljud valminud fotosid näiteks pilveserverites, et kliendid neid veel pikalt alla võiksid laadida.

Maaris Puust

JUHENDAMINE – ta oskab leida igaühes kõige paremad küljed ja tabada parimad hetked. 

Professionaalne fotograafia on midagi palju enamat, kui lihtsalt nupuvajutus. Pulma ajakavad ja -traditsioonid, suurte inimgruppide juhtimine ja organiseerimine, valgustehnikate kasutus, erinevate inim- ja kehatüüpide poseerimine ja veel palju muud. On tarvis kogemust ja mõistmist, et neis unikaalsetes olukordades tulemusi saada.

Maaris Puust

Professionaalne fotograaf oskab tänu kogemusele ja enesetäiendamisele juhendada nii suuri gruppe kui ka üksikindiviide ja seda vastavalt olemasolevale valgusele kui ka olukorrale selliselt, et pildile on võimalik saada kõige paremad küljed ja hetked.

Maaris Puust

TEHNIKA – ta kasutab kvaliteetset tehnikat, mis tagab ka kvaliteetsema tulemuse. 

Kuigi tehnika väärtus ei ole tulemuses peamine, vaid hoopis selle kasutaja oskused, siis just kvaliteetne tehnika võimaldab professionaalsel fotograafil anda tulemusele selle viimase lihvi ehk justkui kirss tordil. Professionaalne tehnika võimaldab teadmiste olemasolul väga paljudes erinevates valgusoludes tuua soovitud tulemuse.

Maaris Puust

Ükski kompetentne fotograaf ei pildista automaatse režiimiga, vaid läheneb asjadele vastavalt vajadusele ning kasutab erinevaid seadeid ja ka seadmeid.

Enamasti on professionaalil kaasas rohkem kui üks kaamera ning lisaks mitmed objektiivid. Peale selle ka valgustehnika, akud, laadijad jpm. Kogu tehnika on hoolega valitud ning kvaliteetne.

Maaris Puust

KINDLUSTUNNE – professionaalsusega kaasneb suurem usaldusväärsus. 

Professionaalse pulmafotograafi tavaks on sõlmida teiega koostööleping, mis kindlustab, et teile pakkumises lubatu ka täide viiakse. Leping enamasti sisaldab fotograafi pakutava teenuse sisu,tasudesse puutuvat, tagatisi, tähtaegade infot jpm. 

Maaris Puust

Tellides professionaalse pulmafotograafi, võid üsna varsti märgata, et tal on pea kõigeks tagavaraplaan, alustades tehnilistest lahendustest, kuni pulma üleüldisele toimimisele kaasa aitamiseni.

Ta annab endast parima, et järgida teie huve ning viia ellu teie unistused. Professionaali jaoks on iga pulm kõige olulisem. Ta võtab oma tööd vastutustundega ning olles näinud juba aastaid vaeva, et saavutada positsioon, kuhu ta on täna jõudnud, annab ta parima, et seda positsiooni ka edaspidi säilitada.

Maaris Puust

PROFESSIONAAL LISAKS LOOMULE KA VÄLIMUSELT – professionaal jääb professionaaliks igas olukorras.

Tal on teatav mõtteviis, iseloom ning ka välimuse osas jääb ta alati professionaalseks. Kõik on õpitav, kuid teatavad omadused annavad eelise. Professionaalne pulmafotograaf on kohal selleks, et teha tööd. Pulmapäev kestab enamasti ka tema jaoks mitmeid ja mitmeid tunde. Võiksin öelda, et teinekord isegi kuni 17h ning sinna lisaks veel sõiduaeg pulma ja koju tagasi. Seega riietuse valik on oluline.

Maaris Puust

Tasemel fotograaf leiab lahenduse, kus tema rõivavalik on ühtaegu mugav, aga samas ei tekita ka liigset kõneainet. Fotograafi välimus peaks olema formaalne ning vastama sündmuse üldstiilile. 

See aitab sulanduda keskkonda, mis omakorda on suureks abiks kaadrite tabamisel.

Maaris Puust

KOKKUVÕTTEKS on professionaali tellimine SOODSAM – kuigi professionaalne fotograaf paistab esmapilgul kulukam, siis kokkuvõttes on ta kordades soodsam, kui amatöör.

Miks? Sest professionaalne pulmafotograaf hoiab kokku Sinu aega, vähendab stressi, garanteerib kvaliteedi ning unikaalsuse, mälestused, mis jäävad Sind saatma kogu eluks. See on väärt rohkem, kui mistahes rahasumma. 

Maaris Puust

Maaris Puust

Maaris Puust

Maaris Puust

Maaris Puust

Maaris Puust

Tutvu Maarise loominguga külastades tema »PROFIILI« ja broneerides aeg »FOTOSESSIOONIKS«!

Meie abiga leiad fotograafi mugavalt ja kiiresti!  

Saada TASUTA päring fotograafidele »SIIN«