Et fotosessioon kujuneks üheks meeldivaks kogemuseks ja tulemus vastaks ootustele:

1. Vali välja sobiv fotograaf ja tee ära vastav eeltöö

• Vali välja fotograafid, kelle stiil Sulle kõige rohkem meeldib. Kõige lihtsam on seda teha HELK keskkonnas. Vihje! Olles eelnevalt registreerunud võid valitud fotograafid salvestada oma profiilikausta, et siis hiljem naasta.
• Sirvi fotograafide tehtud töid ja kodulehti. Oma blogipostitustes kirjeldavad fotograafid läbiviidud sessioone ja nende tagamaid ning räägivad juurde ka pisut isiklikumat juttu.

2. Kui Sul on fotosessiooni suhtes oma nägemus ja konkreetsed ideed…

• Esitle oma soovidest inspireeritud näidispilte, et fotograaf saaks aimu, millised pildid Sulle meeldivad ning mida soovid tulemuses näha.
• Ära pelga ka mainida, mida Sa enda juures sooviksid esile tuua. Kui fotograaf teab, siis oskab ta ka seda pildistamisel ning hilisemas fototöötluses arvestada.
• Sessioonil kuula fotograafi, ta teab, mida ta teeb ning üritab anda endast kõik, et fotod õnnestuksid ja et Sa igal pildil kaunis välja näeksid. Kui Sa aga tunned mingil hetkel ennast ebamugavalt, siis ütle ja kindlasti ära karda välja tulla oma mõtetega.
• Üks olulisematest eeldustest fotosessiooni õnnestumiseks on positiivne eelhäälestus ja koostöö fotograafiga. Nii uskumatu kui see ka ei tundu, kajastub Sinu emotsioon ka piltidel. Seega võta sessioonile tulles kaasa kindlasti hea tuju!

Kotid - Alton

Foto autor: Sigrid Kuusk

3. Ole julge ja kanna värve ning aksessuaare

• Fotosessioonil kanna ennekõike riideid, milles Sa ennast mugavalt tunned, kuid iga pildi muudab särtsakamaks see, kui kannad värvilisi riideid. Eelista võimalusel alati puhtaid, selgeid toone. Näiteks punane kleit või roosa triiksärk stuudiosessioonil annab pildile juurde palju rohkem kui valge. Kui sa ei ole eriline värvikandja, siis kasuta erinevaid aksessuaare- värvilised sukad, punased kingad, kirju sall või rohelised ehted.
• Pere või grupiga pildistama tulles mõtle läbi kogu seltskonna riietus, et tekiks terviklik üldmulje ning ühtne stiil. Olenevalt sessiooni pikkusest võib pildistamisele kaasa haarata ka vahetusriideid ja erinevaid aksessuaare, hea kui Sul on valikut.
• Stuudiosessioonile võta kaasa ka riietusega sobivad vahetusjalanõud.

4. Jumestus ja soeng

• Soovitatav on enne fotosessiooni likvideerida kõik väsimusmärgid ja garanteerida endale vähemalt kaheksa tunnine ööuni! Jumestus telli eelistatult professionaalselt meigikunstnikult, kes oskab valida sobivad tooted ja toonid just Sinu naha ja tekstuuriga. Fotomeik on reeglina tavameigist intensiivsem ja siinkohal ei kehti reegel “less is more”, kuna fotol jääb tulemus oluliselt õrnem. Eriti must-valge foto puhul, kus värv kaotab tähenduse ning oluliseks muutuvad heledus ja tumedus.
• Juuksed võiksid olla hooldatud. Professionaalselt soengusse sätitud juuksed toovad inimese ilu paremini esile ja tulemus jääb efektsem (ka meestel). Vihje! Erinevate piltide saamiseks, muuda sessiooni ajal soengut. Vaatamata, et riietus ja meik jäävad samaks, annab erinev soeng pildile hoopis uue meeleolu.
• Pildistama tulles on soovitatav teha ka väike maniküür ja pediküür.
• Pea igal fotograafil on oma eelistatud meigikunstnik ja juuksur, kellega ta koostööd teeb, seega tasub enne sessiooni ka fotograafiga konsulteerida.

5. Kuidas sessioonil ise aktiivne olla?

• Õpi selgeks oma lemmikpoosid. Ole julge ja proovi peegli ees erinevaid poose. Klassikaline modellipoos- keha keeratud pisut küljega, kaamerapoolne käsi lõdvalt rippumas, jalad pisut lahku ja teine käsi lõdvalt puusal. Käed puusas- aseta käed puusale ja tekita omale keskkoht viies sõrmed nabale lähemale. Kindlasti harjuta ka istumist- tõeline daam istub tooli äärel, selg sirgelt jalad küljel- see teeb Sind pikemaks ja saledamaks.
• Kasuta oma käsi ja muuda pildid põnevamaks. Asetades käed näole, õlale või juustesse annad fotole juurde omapära ning muudad selle huvitavamaks. Ka punaseks lakitud küüned, sõrmused või käevõrud panevad pildi elama. Kui jääd hätta, küsi nõu fotograafilt. Ükski poos, nägu ega tegu ei ole vale – fotograaf vaid suunab Sind ning pildistab nurga alt, kust kõik ilus jääb.
• Ole loomulik, väljenda emotsioone oma näo ja silmadega. Hea nipp on tekitada emotsioone mõne naljaga või mõelda konkreetse sündmuse peale.
Kui naeratad, julge näidata oma hambaid. Siinkohal väike kodune harjutus: sule silmad, aseta keel hammaste taha ja naerata – nii on Su nägu lõdvestunud ja naeratus ei näi sunnitud. Ava silmad just enne võtet. Ära vaata objektiivi keskele vaid suuna silmad objektiivi äärele- nii jääb tulemus loomulikum. Ka silmadega saab naeratada- proovi!

Mängi! Võta sessiooni kui meelelahutust ning lase endast kõik vabaks.

14890491_1892722170956122_207623396428425740_o

Foto autor: Sigrid Kuusk


Kasutatud allikad:

Delfi,  “Fotograaf annab nõu, kuidas piltidel ilusam välja näha” (Autor: Riina Vaikmaa)

Tinc Photography fotoblogi, “Nõuanded”,  (Mõningaid soovitusi, mida jälgida enne fotosessiooni)

Evelin Elmest Photography, ” Nõuanded ja soovitused enne fotosessiooni”

Fotostuudio Fotopesa, “Nõuanded”

PRO MEMORIA PHOTO, “Nõuanded ja soovitused fotosessiooniks”

SeeSee Stuudio, “Nõuanded”

Darja Tamm, “Fotomeik ja soeng”