Ta on tunnustatud jumestuskunstnik, kes teeb tihedat koostööd mitmete disainistuudiote, reklaami- ja modelliagentuuride, kosmeetika maaletoojate, ajakirjade ja eraisikutega, korraldades samal ajal ka jumestuskoolitusi. Lisaks on ta Glow Make-up stuudio rajaja ja juht ning paljude praeguste ja tulevaste jumestuskunstnike teenäitaja. Jah, te arvasite õigesti, saage tuttavaks Lana Valloga!
Millisel hetkel jõudsid Sa äratundmisele, et soovid tulevikus just meigikunstnikuna karjääri teha?
Juba kooliajal oli mul suur huvi ilumaailma vastu. Kui oli igav koolitund, siis joonistasin vihiku viimasele lehele silmi, huuli ja erinevaid mustreid. Kui vaatasin telerist Fashion TV-d, siis mind enamasti huvitas moelavade ja pildistamiste lavatagune elu ehk backstage. See kõik tundus väga põnev. Ma tegelikult ei tundnud kunagi, et tahan karjääri teha. Olen lihtsalt tahtnud teha seda, mis mulle väga huvi pakub.
On kaugele näha, kui palju Sa oma tööd armastad ja millise kirega seda teed, kuidas aga kirjeldaksid oma käekirja, millega teistest meigikunstnikest eristud?
Ma kipun minema väga detailidesse, iga pisiasi on minu jaoks tähtis. Samuti ka meigis panen suurt rõhku detailidele, täpsusele, puhtusele. Rääkides minu meigistiilist, siis olen siiski mitmekülgne ja väldin ühte kindlat stiili, mis muidu piirab loomingulisust. Võin teha nii puhast minimalistlikku, väljapeetud klassikalist, kui ka loomingulist avangard jumestust. Igal asjal ja igal meigistiilil on muidugi oma koht. Töös klientidega meeldib mulle selline tulemus, kus inimese ikka ära tunneb, kuid oleks nagu natuke parem versioon endast.
Kuidas Sa ennast erialaselt täiendad ja arendad ning mis Sind eelkõige inspireerib?
Inspiratsiooni ma leian elust endast, loodusest, reisidelt ja suhtlusest inimestega. Täiendan ennast jälgides maailma tippjumestajate tööd, leian aega uute toodete / tehnikate katsetamiseks, arendan ennast ka teistes valdkondades ja õpin pidevalt midagi uut.
Millised on suurimad väljakutsed, millega üks edumeelne meigikunstnik oma karjääri jooksul kokku puutub?
Suurim väljakutse on ebastabiilsus – on aegu, kus on liiga palju tööd, ja samas on aegu, kus tööd on vähem. Suureks väljakutseks on ka fakt, et enamus töid tellitakse nädalavahetusteks, seega on vaja leida tasakaal pereelu ja töö vahel. Ja on veel üks väljakutse, mis paratamatult tekib iga inimese töös ja millega tuleb silmitsi seista ka kunstnikel – rutiin. Siis tuleb leida see, mis lisab uuesti särtsu ja teeb tööelu huvitavamaks ja erksamaks.
Kuidas näeb välja koostöö fotograafi, stilisti ja meigikunstniku vahel?
Sõltub sellest, mille nimel see koostöö tekib. Kui on tegemist eriprojektiga, kus tehakse midagi loomingulist, siis igaüks panustab ideid, võib katsetada uute tehnikatega ja tulemuseks ongi uus ja huvitav väljund. Kui tegemist on kommertsprojektiga, siis tihti on olemas tellija, kas siis firma, agentuur või eraklient, kes on ette andnud ideed, mida on vaja arendada. Sellisel juhul töötab kogu meeskond selle konkreetse eesmärgi nimel, et seda ideed parimal võimalikul viisil ellu viia ja teha oma tööd kõrgeimal professionaalsel tasemel.
Millised on Sinu tänased unistused, mille poole pürgid ja kus näed ennast viie / kümne aasta pärast?
Oma unistustest ma avalikult rääkida ei tahaks. Kui õige aeg käes ja nad on teoks saanud, saavad mind ümbritsevad inimesed nendest kindlasti teada. Ja lisaks nii palju, et tegelikult ma ei nimeta neid unistusteks, vaid pigem eesmärkideks.
Milline oleks Sinu nõuanne tulevastele meigikunstnikele, kes sellest tööst unistavad ja kes sooviksid sama kaugele jõuda?
Esiteks tuleb varuda kannatlikkust, sest ükski asi ei juhtu ülepäeva. Teiseks tuleb teha palju tööd ja ennast mitmekülgselt arendada ning muidugi viia ka oma professionaalsed oskused kõrgeimale võimalikule tasemele. Kolmandaks tuleks vastu võtta kõik ettetulevad väljakutsed ja anda seejuures endast alati maksimum.
Meil on võimalus tutvuda ka Sinu meeskonnaga ja teie tehtud töödega, seega palun kirjelda natuke lähemalt Glow Make-up’i stuudio tänaseid tegemisi?
Jumestajad teevad jumestust nii erisündmusteks, kui ka pildistamisteks, korrigeerivad kulme, koolitavad. Osaletakse ka moešõudel, mis enamasti toimuvad kas sügisel või kevadel ja on pigem kirss tordil, kuna ei toimu regulaarselt. Korraldame ka ise loomingulisi pildistamisi, et täiendada oma portfooliot värskete piltidega. Viimasel ajal tegeleme aktiivselt ka blogiga, kus jagame nippe ja meie teadmisi iluvaldkonnast. Juuksurid teevad kõiki juustele mõeldud salongiprotseduure – lõikavad, värvivad, sätivad juukseid soengutesse ja teevad erinevad hooldusprotseduure.
Ja lõpetuseks juba klišee staatuse pälvinud küsimus, kuid siiski päevakorras – mis on need põhilised ilu- või meigivahendid, mis peaksid igal endast lugupidaval ja kiire elutempoga naisel alati käepärast olema?
Nimekiri ei ole väga lühike, kuid ikkagi tunduvalt lühem sellest, mida läheb professionaalsel jumestajal tööks vaja. Korralikku meiki ei saa kahjuks teha ainult ühe-kahe tootega.
Toon näiteks toodete nimekirja, mida kasutan igapäevaselt:
– kvaliteetsed ja soovitatavalt nahasõbralikud tooted näotooni ühtlustamiseks: jumestuskreem või mineraalpuuder, korrektor ja pintslid nende pealekandmiseks;
– matistav puuder ja švamm selle pealekandmiseks;
– põsepuna ja pintsel selle pealekandmiseks;
– tooted kulmude korrigeerimiseks: kulmupliiats, kulmuvärv ja pintsel selle pealekandmiseks, spiraalhari ning kulmugeel;
– silmapliiats, tume lauvärv pliiatsi kinnitamiseks ja väike pintsel lauvärvi pealekandmiseks;
– vedel silmalainer;
– ripsmetušš ja ripsmekamm ripsmete eraldamiseks;
– huulepalsam või hooldav huulepulk.
Glow Make-up’i stuudio on oma tegutsemisaja jooksul pälvinud tähelepanu ning tunnustust nii tänu pakutud teenustele kui ka Glow Make-up Eesti meigikooli kursustele. HELK kodulehel on siinkohal hea võimalus tuua teieni järgmiste andekate jumestuskunstnike looming nagu Jekaterina Knyazeva, Marina Zilkina, Ksenja Ljashenko, Kristi Tammeleht, Ketlin Kivi ja soengumeister Gerda Adamson.
Suur tänu koostöö eest, Lana Vallo ja Glow Make-up stuudio!